Čtvrtý ročník autobusového zájezdu

      Náš zájezd vyrazil jako obvykle v pátek, po trase z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu, Plzeň. V sobotu ráno byli v Paříži, vlakem z nádraží Montparnasse (kam zajel náš autobus) to šlo do Le Mans rychle.

      Zde od vlaku nyní jezdí tramvaj až do středu trati. Tu tramvaj macelští (jak se správně říká obyvatelům Le Mans) pojmenovali „Kjóto“ , podle Kjótského protokolu o snižování emisí (to jen na okraj). Tato tramvaj tedy přiveze lidi dovnitř, kde jsou nyní pokladny a vstup. Hlavní vchod od musea a parkoviště pochopitelně zůstal. Tramvají se tak dá dostat k trati mnohem rychleji než dosavadním autobusem a ani nejsou plné – neustále jezdí jedna za druhou.

      Naše skupina se u vchodu rozdělila, jedni šli dovnitř hned, další chvíli počkali a nakonec sehnali zlevněné lístky i s tribunou. Vyplatilo se. Pak už každý šel po svých, ti co šli na tribunu taky postavili stan na našem obvyklém místě, ne daleko od village, která se hodně změnila a doznala mnohých vylepšení. Opět zde firmy rozdávaly upomínkové předměty, opět se zde prodávaly suvenýry, časopisy, programy, plakáty…

     A z tribuny nad boxy se opět někteří před startem dostali do pit-lane, když prošli poněkud méně ostražitou kontrolou….

      I letos sice pršelo, ale méně než před rokem. Bohužel pro Peugeot, déšť jim znemožnil předvést jejich přednost, kterou je rychlost. A tak silná stránka konkurenčního Audi, tedy vytrvalost, nakonec opět znamenala vítězství ingoldstadské značky. Ještě že kruhy ve znaku neznamenají počet prvenství – to už by se znak audin nevešel na kapotu

      Škoda, Jacques Villeneuve měl vítězství na dosah. Ale snad se po Indy 500, titulu v F-1, dočká i triumfu v Sarthe !   

     Snad letošní nadvláda nafty přiměje i autory reglementu, aby pomohli benzínovým motorům. Letos to bylo hodně napínavé, ale větší vyrovnanost pole by byla určitě přínosem.

     Z Le Mans naše výprava v pohodě dojela do Paříže, pak nocleh. A po dni v metropolí nad Seinou už tu byla zpáteční cesta.

     Je potěšitelné, že letos se přihlásilo na dvě desítky lidí, které mezi nás přivedly závody v Le Mans. Takže, příští, pátý ročník, bude jistě početnější. A tak prosím potenciální zájemce: Kontaktujte nás co nejdříve, ať na Vás zbudou místa. Plný autobus rovná se taky možnosti jet jím až k trati a mít ho jako základnu.

Takže za rok v Sarthe ! 
Mirek

www.wisnar.cz    zajezdy@wisnar.cz

IMG_0003.jpg (150893 bytes)

IMG_0017.jpg (130960 bytes)

IMG_0026.jpg (221598 bytes)

IMG_0002.jpg (82951 bytes)

IMG_0167.jpg (159964 bytes)

IMG_0009.jpg (164045 bytes)

IMG_0028.jpg (163776 bytes)

IMG_0078.jpg (253603 bytes)
  

Zpět