Le Mans vítězové Le Mans ostatní Ferrari F1 Ferrari závodní Ferrari cestovní Odkazy

K zájmu o automobilové závody jistě patří i touha vlastnit některý z vozů, které se na závodních tratích objevily. Protože skutečná závodní auta jsou pouze pro pár vyvolených, nezbývá nám ostatním smrtelníkům nic jiného, než se poohlédnout po autech poněkud menších a tedy i dostupnějších. Tak jsem i já propadl kouzlu sběratelství automobilových modelů. Uznávám, že modely aut v měřítku 1:18 jsou velmi krásné, do detailu propracované, ale taková stovka těchto modelů, již vyžaduje vyčleněnou místnost pro jejich vystavení. Proto i sbírání modelů v měřítku 1:18 je dopřáno pouze majitelům vil a zámků, kde má každý pro svého koníčka vyčleněnou jednu místnost. Většina našinců obývající panelové a činžovní domy maximálně o třech pokojích, se musí chtě nechtě spokojit s modely v měřítku 1:43, kterých se i větší množství vejde do jedné skříně, nebo police. Tak to jen tak na vysvětlenou, proč sbírám modely v měřítku 1:43.

Kdysi jsem někde četl, čím se liší sběratel od shromažďovatele. Sběratel přesně ví co chce ve své sbírce mít a ví tedy i to co mu ve sbírce chybí, aby byla kompletní. Já věren svému zájmu o sportovní závodní prototypy a vozy startující v Le Mans, sbírám především tyto modely. K tomu se přidal i obdiv k vozům značky Ferrari a proto sbírám i modely cestovních a závodních vozů Ferrari.

Sbírku jsem rozdělil do několika tématických okruhů:
- Le Mans - vítězná auta
- Le Mans - ostatní zajímavé vozy
- Ferrari - vozy F1
- Ferrari - závodní vozy (sportovní a prototypy)
- Ferrari - cestovní vozy
- Porsche - závodní vozy
- Mercedes - závodní vozy
- Ford - závodní vozy


Nabídka modelů k prodeji

Jak už to tak bývá, občas se stane, že člověk dostane, nebo koupí, některé modely které již má. Také u mě tato situace nastala a tak nabízím případným zájemcům následující modely v měřítku 1:43 k prodeji    

Alfa Romeo 33-2    1968    1600,- Kč
Firenze
Alfa Romeo 33-2I    1968      850,- Kč
Best 
Chrysler Viper    1998      300,- Kč Porsche 935    1976      1350,- Kč
Ebbro